Witamy!

W akademii mistrzów biznesu "Masters" pomagamy tym, którzy potrzebują wiedzy oraz ustawicznego podnoszenia kwalifikacji.

Styczeń 2020 Sierpień 2019 Styczeń 2019 Sierpień 2018 Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Grudzień 2016 Listopad 2016 Sierpień 2016 Lipiec 2016

Zostań instruktorem pilates

2020-01-28 | Beata K

frazy kluczowe: szkolenia, edukacja, rozwój

Pilates to bardzo popularne niegdyś, szczególnie wśród gwiazd, ćwiczenia, które mają dwojaki charakter. Są to ćwiczenia polegające zarówno na gimnastykowaniu ciała, jak i na gimnastykowaniu umysłu. Jak to możliwe? Otóż, w pilatesie ogromne znaczenie mają przyjmowane pozycje ciała, których nie da się osiągnąć w pośpiechu. Aby je osiągnąć i utrzymać potrzebna jest maksymalna koncentracja, skupienie, rozciągnięcie mięśni i ich stabilizacja. W celu zgłębienia tajników pilates najlepiej udać się przynajmniej na jedne zajęcia, które prowadzone są przez profesjonalnego instruktora.
Czym różni się instruktor danego sportu od zwykłego pasjonata, który lubi go uprawiać? Przede wszystkim kompetencjami zawodowymi, przygotowaniem pod kątem prowadzenia licznych grup ćwiczących i ukończonymi kursami instruktorskimi. Zostanie instruktorem pilates to nie jest łatwe zadanie. Wymaga ono przede wszystkim długiego czasu trenowania pilatesu, by w ogóle wiedzieć z czym ma się do czynienia i być w tym po prostu dobrym. Z biegiem czasu można postarać się o kurs instruktorski (np. w szkole http://mypilatesmethods.com), na którym nasza wiedza techniczna zostanie poszerzona o umiejętności instruktora.
Te umiejętności są bardzo ważne dla naszej przyszłej pracy jako instruktor, ponieważ pozwalają na przykład umiejętnie, skutecznie opracowywać różne rodzaje treningów dla osób bardziej i mniej zaawansowanych, dla różnego przedziału czasowego, dla osób starszych i młodszych. Oprócz tego, instruktor musi mieć umiejętność przekazania wiedzy technicznej dotyczącej wykonywania odpowiednich ćwiczeń w taki sposób, by każdy ćwiczący z łatwością przyswoił tę wiedzę. Kurs instruktorski pozwala na zdobycie zatrudnienia jako instruktor pilatesu na przykład w profesjonalnych klubach fitness.

'

Zdjęcia naszego reportera
szkolenia
edukacja
rozwój

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: