Witamy!

W akademii mistrzów biznesu "Masters" pomagamy tym, którzy potrzebują wiedzy oraz ustawicznego podnoszenia kwalifikacji.

Styczeń 2020 Sierpień 2019 Styczeń 2019 Sierpień 2018 Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Grudzień 2016 Listopad 2016 Sierpień 2016 Lipiec 2016

Szkolenia ADR - podstawowe kwestie

2018-04-07 | Beata K

frazy kluczowe: szkoła jazdy, nauka jazdy, szkolenia ADR

Znajomość języków obcych jest dziś uznawana za normę w przypadku starania się o pracę. Podobnie jest, jeśli chodzi o prawo jazdy. Szkoła jazdy jest miejscem, gdzie należy się udać, aby poczynić pierwsze kroki w kierunku zdobycia swojego wymarzonego prawa jazdy kategorii B. 
Jednakże nauka jazdy obejmuje nie tylko samochody osobowe. Szkoły nauki jazdy oferują możliwość zdobycia prawa jazdy m.in. na samochody ciężarowe czy też autobusy. Nadal są to jednak dość standardowe kursy, które pozwalają na zajmowanie się przewozem towarów lub osób. Kierowców trudniących się (bądź chcących się zająć) przewozem materiałów niebezpiecznych, powinny zainteresować szkolenia ADR. Szkolenia takie mają przybliżyć kierowcom specyfikę materiałów niebezpiecznych, sposób postępowania z nimi, odpowiednie środki ostrożności, które należy stosować nie tylko w sytuacji zaistniałego wypadku. Uczestnicy kursu muszą posiadać wcześniej prawo jazdy na samochody osobowe, ciężarowe lub C+E. 
Ponadto warunkiem uczestniczenia w szkoleniu jest ukończenie przez zainteresowanego 21. roku życia. Co prawda nie każda szkoła jazdy organizuje szkolenia ADR, jednakże nie powinno nastręczać problemu znalezienie odpowiedniej w większych ośrodkach miejskich. 
Szkolenia ADR można uznać za jeden z lepszych środków ostrożności podejmowany w odniesieniu do materiałów niebezpiecznych, gdyż na co dzień mało kto wie, jak należałoby postąpić w sytuacji wypadku z udziałem np. cysterny transportującej niebezpieczne chemikalia. Egzamin po tym kursie jest zdecydowanie bardziej wymagający niż chociażby typowy egzamin na prawo jazdy kategorii B. Poza tym zdającemu przysługuje tylko jeden egzamin poprawkowy, zatem kwestie bezpieczeństwa traktowane są z należytą powagą.
Więcej o szkoleniach ADR- tutaj.

'

Zdjęcia naszego reportera
szkoła jazdy
nauka jazdy
szkolenia ADR

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: