Witamy!

W akademii mistrzów biznesu "Masters" pomagamy tym, którzy potrzebują wiedzy oraz ustawicznego podnoszenia kwalifikacji.

Styczeń 2020 Sierpień 2019 Styczeń 2019 Sierpień 2018 Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Grudzień 2016 Listopad 2016 Sierpień 2016 Lipiec 2016

Studia medyczne - dla kogo?

2019-08-20 | Karolina W

frazy kluczowe: studia

Wiele młodych ludzi marzy o tym, żeby rozpocząć studia medyczne. Zawód lekarza jest nie tylko niesamowicie fascynujący, ale też poważany w społeczeństwie. Praca w tym zawodzie potrafi też dać wiele satysfakcji, bo przecież pomagamy innym ludziom. Niemniej jednak, musimy pamiętać o tym, że medycyna nie jest prostym kierunkiem studiów i nie każdy będzie się nadawał do tego, żeby ją studiować. Jaka musi być osoba, która idzie na takie studia?

Przede wszystkim będą liczyły się nasze wyniki w nauce w szkole średniej. Studia medyczne mają ograniczoną ilość miejsc, a więc wiadomo, że nie wszyscy chętni będą mieli okazję je studiować. Liczyć się będzie tutaj wynik na maturze. Według informacji na stronie http://rekrutacja.umed.lodz.pl/ najważniejsza będzie oczywiście biologia i chemia, ale znaczenie może też mieć matematyka czy język polski. Tak naprawdę liczą się wszystkie przedmioty, które zdajemy, ale jedne będą miały większy mnożnik punktów, niż inne. Dlatego warto przyłożyć się do nauki w szkole średniej, jeśli interesuje nas medycyna. Tylko w ten sposób będziemy mogli spełnić nasze marzenia.

Ale jednak edukacja to nie wszystko, bo liczą się tutaj też określone cechy charakteru. Jaki musi być przyszły lekarz? Jak już wspomnieliśmy, studia medyczne nie są proste, a więc musi to być osoba, która lubi się uczyć. Z pewnością wiele godzin spędzimy nad książkami i musimy być na to przygotowani. Ważne jest jednak też to, żeby dobrze organizować swoją pracę, bo w ten sposób będziemy w stanie uczyć się znacznie bardziej produktywnie. Medycyna będzie wymagać od nas zdobycia ogromnej ilości wiedzy i musimy być na to przygotowani.

Oprócz tego, ważne jest też to, żebyśmy byli osobą, która lubi pomagać innym. Musimy być bardzo empatyczni i być w stanie postawić się w sytuacji drugiego człowieka. W ten sposób będziemy w stanie skutecznie leczyć ludzi. W końcu zawód lekarza polega na pomocy innym i jeśli nie będziemy tego lubić, z pewnością nie sprawdzimy się w tej pracy. To chyba najważniejsza rzecz zaraz obok tego, żeby być w stanie szybko zdobywać wiedzę.'

Zdjęcia naszego reportera
studia

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: