Witamy!

W akademii mistrzów biznesu "Masters" pomagamy tym, którzy potrzebują wiedzy oraz ustawicznego podnoszenia kwalifikacji.

Styczeń 2020 Sierpień 2019 Styczeń 2019 Sierpień 2018 Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Grudzień 2016 Listopad 2016 Sierpień 2016 Lipiec 2016

Psychoterapia czy coaching?

2017-08-03 | Marcin Z

frazy kluczowe: szkoła, kształcenie, wykształcenie

Na czym Polega Psychoterapia?

Psychoterapia, a coaching...


Psychoterapia przestała być czymś wstydliwym. Ludzie coraz chętniej oddają się pod opiekę psychologa, aby on pomógł pozbyć im się lęków i deficytów psychicznych. Rolą terapeuty jest tak dobrać metodę psychoterapii, aby pacjent mógł wykorzystać wszystkie swoje możliwości. 
Coaching przypomina nieco psychoterapię. W obu przypadkach specjalista skupia się na indywidualnych potrzebach swojego klienta. Psychoterapeuta nie narzuca problematyki z jaką pacjent chciałby się zmierzyć. Raczej jest uważnym obserwatorem, który podąża w ślad za swoim pacjentem i w razie konieczności daje mu niezbędne wskazówki.

Jaka jest rola psychoterapii?

Osoba poddawana terapii jest zachęcana przez terapeutę, aby swobodnie mówiła o swoich problemach, terapeuta nigdy nie próbuje cenzurować jej wypowiedzi.
Psychoterapia pomaga pacjentowi znaleźć sposób na radzenie sobie z otaczającym go światem. Wytyczyć nowe ścieżki rozwoju, A także bardzo często zdefiniować samego siebie na nowo...

Jak wygląda sesja u psychoterapeuty?

Psychoterapia zawsze odbywa się cyklicznie. Pacjent powinien mieć przynajmniej jedną sesję w tygodniu, która odbywa się o tej samej godzinie, z tym samym specjalistą. Taki mechanizm pomaga wyrobić zaufanie pomiędzy pacjentem, a terapeutą. Po drugie ta cykliczność daje pacjentom poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Bardzo często okazuje się, że w cele terapeutyczne ustalone na pierwszych spotkaniach w trakcie terapii ulegają diametralnej zmianie. Wszak psychoterapia to proces dynamiczny.

Zródło: metrum.edu.pl

'

Zdjęcia naszego reportera
szkoła
kształcenie
wykształcenie

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: