Witamy!

W akademii mistrzów biznesu "Masters" pomagamy tym, którzy potrzebują wiedzy oraz ustawicznego podnoszenia kwalifikacji.

Styczeń 2020 Sierpień 2019 Styczeń 2019 Sierpień 2018 Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Grudzień 2016 Listopad 2016 Sierpień 2016 Lipiec 2016

Prywatna czy publiczna szkoła podstawowa w Toruniu

2017-10-04 | Karolina W

frazy kluczowe: nauka, szkoła, wykształcenie

Prywatna czy publiczna? Przed tym wyborem stają często rodzice dzieci, które niebawem ruszą w szkolne mury, aby rozpocząć pierwszy rok nauki.Każdy rodzaj szkoły ma swoje wady i zalety. 
Zacznijmy od szkoły państwowej, publicznej. Publiczna szkoła podstawowa ma jedną, główną zaletę - jest darmowa. Zazwyczaj od uczniów w szkołach państwowych wymaga się i egzekwuje dużo. Minusem jest natomiast duża liczba uczniów przypadająca na jedną klasę. Tłok w klasach powoduje słabszy kontakt indywidualny w relacji uczeń-nauczyciel, co może skutkować brakiem szybkiej i właściwej reakcji na trudności jakich doświadcza dziecko w szkole. Ponadto, ogromnym utrudnieniem jest dwu lub nawet trzyzmianowość odbywających się zajęć. W szkole publicznej, szczególnie w gminach, w których przypada wielu uczniów na jedną szkołę jest to standard. Przychodzenie uczniów na zajęcia w systemie zmianowym jest bardzo uciążliwe zarówno dla uczniów, jak również dla rodziców, którzy muszą zapewnić dzieciom opiekę przed i po zajęciach. Dowiedz się więcej o nauce Twojego dziecka na stronie: http://www.modernacademy.pl
Natomiast szkoła podstawowa prywatna uważana jest za bardziej elitarną formę edukacji. Prywatne szkoły podstawowe nie są przepełnione. Klasy przeważnie tworzą kilkunastoosobowe grupy uczniów. Jest też w nich lepszy dostęp do specjalistów, na przykład logopedów czy psychologów. Szkoły prywatne kładą też większy nacisk na rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów. Wadą jest natomiast opłata, którą trzeba ponosić comiesięcznie. Jednak pomimo tego, niewątpliwie warto zainwestować w przyszłość dziecka i jego edukację.
Szkoła podstawowa w Toruniu - sprawdź ofertę szkół i wybierz dla swojego dziecka najlepszą opcję.

'

Zdjęcia naszego reportera
nauka
szkoła
wykształcenie

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: