Witamy!

W akademii mistrzów biznesu "Masters" pomagamy tym, którzy potrzebują wiedzy oraz ustawicznego podnoszenia kwalifikacji.

Styczeń 2020 Sierpień 2019 Styczeń 2019 Sierpień 2018 Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Grudzień 2016 Listopad 2016 Sierpień 2016 Lipiec 2016

O roli identyfikatorów w szkołach

2017-06-29 | Karolina W

frazy kluczowe: nauka, szkoła, kształcenie

Można by zastanawiać się, do czego służą i czy są w ogóle potrzebne? Odpowiedź na te pytania wcale nie jest trudna.

Identyfikator zastępuje dowód tożsamości, który zawiera takie dane, jakie są wymagane w określonym systemie. Najbardziej popularne są identyfikatory osobiste, na których znajduje się przede wszystkim imię i nazwisko osoby.

Następne informacje zależą od miejsca, w którym ona się znajduje oraz od, powiedzmy, zajmowanego stanowiska. Inaczej będzie wyglądał identyfikator pracownika banku, a jeszcze inaczej identyfikator ucznia.

W niektórych szkołach bowiem wprowadzono obowiązek noszenia identyfikatorów przez młodzież. Ma to oczywiście określone podłoże. Przede wszystkim chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z jednej strony, z drugiej natomiast – zwłaszcza w bardzo dużych placówkach, w których jest fizyczną niemożliwością poznanie wszystkich uczniów – uświadomienie im, że nie mogą czuć się anonimowi i bezkarni w przypadku niewłaściwego zachowania.

Ponadto odwiedzające szkołę osoby otrzymują identyfikatory. Różnica polega na tym, z jakiego materiału zostały one wykonane. Jednorazowe identyfikatory są z okienkiem i łatwo wpisać w nich personalia osoby, natomiast każdy uczeń posiada identyfikator metalowy.

Z bardzo prostej przyczyny. Jest trwały, nie ściera się, nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych, a poza tym jest obliczony na to, że młodzież nie zawsze troszczy się o tego typu przedmioty. Raczej posiadanie ich traktuje jako przymus i konieczność.

'

Zdjęcia naszego reportera
nauka
szkoła
kształcenie

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: