Witamy!

W akademii mistrzów biznesu "Masters" pomagamy tym, którzy potrzebują wiedzy oraz ustawicznego podnoszenia kwalifikacji.

Styczeń 2020 Sierpień 2019 Styczeń 2019 Sierpień 2018 Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Grudzień 2016 Listopad 2016 Sierpień 2016 Lipiec 2016

Inspektor budowlany - kiedy może się przydać?

2018-01-03 | Magdalena W

frazy kluczowe: edukacja, kształcenie, budowa

Podczas realizacji projektu danej budowy, potrzebna jest osoba, która nadzoruje cały proces powstawania całego obiektu, Taka osoba, to inaczej mówiąc inspektor nadzoru. Jest odpowiedzialna za nadzorowanie budowy na każdym etapie realizacji projektu. Musi posiadać do tego specjalne uprawnienia. 
Kiedy potrzebny jest inspektor budowlany? Podczas budowy domu jednorodzinnego, nie mamy obowiązku zatrudniania takiej osoby. Możemy to jednak zrobić, jeżeli chcemy czuć się bardziej pewnie i bezpiecznie. Jest to indywidualna sprawa każdego z nas. Jednak w przypadku budynków większych i skomplikowanych, takich jak np. duże domy wielorodzinne, bloki, czy biurowce, wymagane jest, by realizację budowy nadzorował inspektor budowlany. W przebiegu budowy muszą brać udział osoby, które mają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat powstawania budynku. Niezbędna jest więc pomoc inspektora nadzoru inwestorskiego. To osoba, która bierze udział w procesie budowlanym. Musi posiadać uprawnienia do pełnienia funkcji technicznej w budownictwie, nawet w stopniu bardzo zaawansowanym. 
Jeżeli nie masz wiedzy na temat budowania domu, ani doświadczenia, masz możliwość zatrudnić kogoś takiego, jak inwestor zastępczy. To profesjonalna osoba, która zajmie się budową, wykona usługi w zakresie organizacji całej inwestycji oraz zatroszczy się o przeprowadzenie wszystkich rozliczeń, które będę niezbędne podczas stawiania domu. Szukając inwestora zastępczego należy wziąć pod uwagę wiedzę oraz doświadczenia kandydatów. Jeśli będzie to firma, warto poszukać takiej, która posiada osobny dział, zajmujący się obsługą inwestycyjną. Dowiedz się więcej na stronie: https://budownictwo.dekra.pl

'

Zdjęcia naszego reportera
edukacja
kształcenie
budowa

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: