Witamy!

W akademii mistrzów biznesu "Masters" pomagamy tym, którzy potrzebują wiedzy oraz ustawicznego podnoszenia kwalifikacji.

Styczeń 2020 Sierpień 2019 Styczeń 2019 Sierpień 2018 Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Grudzień 2016 Listopad 2016 Sierpień 2016 Lipiec 2016

Gry komputerowe czy towarzyskie?

2018-01-15 | Magdalena W

frazy kluczowe: kursy, edukacja, szkolenia

Dzieci i młodzież chętnie grają w gry komputerowe – warto zainteresować je także szachami!

Mogą one w dużym stopniu przyczynić się do rozwoju intelektualnego dziecka w wielu obszarach. Gra w szachy to same korzyści! Szachy znane są od... starożytności! Za ich kolebkę uznajemy Indie, mimo że w krajach europejskich rozpowszechniły się w pierwszym tysiącleciu.

Szachy są świetną grą logiczną, która wpływa na rozwój dziecka, ale także trenuje umysł dorosłych oraz seniorów. Można grać w szachy przez Internet lub na smartfonie, ale zdecydowanie zachęcamy uczniów i dorosłych, aby uczestniczyć w kursach szachowych: szkolaszachowa.pl.

Dziecko może dzięki nim rozwijać swoje zainteresowania, ale i matematyczne czy fizyczne zdolności. Zdecydowanie warto wybrać się na kurs szachowy niezależnie od wieku: Dziecko może rozwinąć swoje zainteresowania, grając w szachy, albo też odkryć nową dyscyplinę i jej uroki.

Korzyści z gry będzie wiele – logiczne rozumowanie, poprawa koncentracji, rozwój aktywności twórczej i wyobraźni, nauka ponoszenia odpowiedzialności za podjęte decyzje. Szachy uczą także, jak reagować na ewentualne porażki oraz niepowodzenia, kształtują pewność siebie – dziecko uczy się na własnych błędach. Uczą się pokonywać stres i słabości, a ich rówieśnicy łatwiej poddają się porażkom.

Bardzo ważne jest także to, że podczas partii szachowej spotykają się przedstawiciele różnych pokoleń – grają młodzi z seniorami, np. dziadek z wnukiem i porozumiewają się bez problemu, mimo wielu dzielących ich różnic.

'

Zdjęcia naszego reportera
kursy
 edukacja
 szkolenia

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: