Witamy!

W akademii mistrzów biznesu "Masters" pomagamy tym, którzy potrzebują wiedzy oraz ustawicznego podnoszenia kwalifikacji.

Styczeń 2020 Sierpień 2019 Styczeń 2019 Sierpień 2018 Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Grudzień 2016 Listopad 2016 Sierpień 2016 Lipiec 2016

Dziecko idzie do przedszkola...

2016-07-21 | Magdalena W

frazy kluczowe: nauka, szkolenia, wykształcenie, przedszkole

Dobrze powinniśmy wiedzieć, że pójście naszego dziecka do przedszkola, to dla niego moment przełomowy w jego życiu. Odtąd będzie to miejsce, gdzie spędzi około 8 godzin dziennie, dlatego ważne jest by ten czas był dla niego przyjemny i miły. Pojawia się jednak problem - do jakiego przedszkola zapisać dziecko?

Z reguły tego typu problem pojawia się na wiosnę, ponieważ wtedy przedszkola rozpoczynają rekrutację. Dzisiaj nie obowiązuje nas już rejonizacja, toteż jakie przedszkole wybierzemy, zależy tylko od nas. Pamiętać jednak należy, że z reguły przedszkola cieszące się dobrą sławą i ogólnie dobre, są bardziej oblężone i trudniej jest się do nich dostać.

Na co zwracać uwagę wybierając przedszkole?
To ważne pytanie, na które odpowiedź da nam m.in. pierwsze wrażenie. Może to śmieszne, ale czasami warto zaufać własnej intuicji. Wchodząc do przedszkola widzimy wyposażenie, rozmawiamy z paniami, zaglądamy do sal, odniesiemy wtedy jakieś wrażenie, które następnie poddajmy ocenie. Jeżeli my w tym miejscu poczuliśmy się dobrze, to i nasze dziecko też tak samo z pewnością się poczuje.

W niektórych przedszkolach są organizowane tak zwane dni adaptacyjne, dziecko w obecności rodzica spędza w danym przedszkolu dzień, to też czas na otrzymanie dobrych wskazówek i możliwość na wyrobienie sobie opinii.

Najlepiej dziecko jest oddać do przedszkola najbliższego miejsca  zamieszkania kogoś dyspozycyjnego z rodziny, jeżeli nie posiadamy babci albo dziadka, to najbliżej miejsca naszej pracy, aby zawsze móc łatwiej dotrzeć do przedszkola.

Zwracajmy też uwagę na zajęcia dodatkowe organizowane w przedszkolu.
Możemy dziecko posłać do przedszkola prywatnego, jeżeli pozwalają nam na to finanse, dobrym wyborem może być placówka przedszkolna prowadzona na zasadach Marii Montessori, formą edukacji tam prowadzonej są bezstresowe zajęcia połączone z zabawą. Takie przedszkole Montessori we Wrocławiu czy innym duży mieście, można znaleźć w miarę łatwo, w małych miejscowościach może być z tym większy problem.

'

Zdjęcia naszego reportera
nauka
szkolenia
wykształcenie
przedszkole

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: