Witamy!

W akademii mistrzów biznesu "Masters" pomagamy tym, którzy potrzebują wiedzy oraz ustawicznego podnoszenia kwalifikacji.

Styczeń 2020 Sierpień 2019 Styczeń 2019 Sierpień 2018 Kwiecień 2018 Styczeń 2018 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Grudzień 2016 Listopad 2016 Sierpień 2016 Lipiec 2016

Druga młodość gier towarzyskich

2018-01-15 | Magdalena W

frazy kluczowe: szkoła, kursy

Po latach przerwy znowu chętnie gramy w szachy. Okazuje się jednak, że zasady nie są takie proste.

Można próbować nauczyć się ich samemu, grając przez Internet, albo też zapisać się na kurs szachowy. Zasady gry w szachy Zasady gry w szachy to zbiór reguł, które określają, w jaki sposób rozgrywa się partię szachów.

Ukształtowały się one w średniowieczu, mimo że grano w nie wcześniej. Za przepisy, według których gramy obecnie, odpowiada Międzynarodowa Federacja Szachowa FIDE. Są jednak pewne zmiany w przepisach, np. dla szachów błyskawicznych, szybkich, korespondencyjnych.

Szachy na żywo lub przez Internet Gry w szachy nie nauczysz się w kilka minut. Próba przyswojenia sobie teorii też nie zakończy się rozegraniem z powodzeniem partii. Najlepiej uczyć się poprzez praktykę, poświęcać szachom każdą wolną chwilę, podpatrywać zawodowców i uczyć się od nich na różnych spotkaniach. Co prawda można też grać w szachy, korzystając z komputera oraz Internetu – jest wiele darmowych programów, platform i serwisów.

Warto je traktować jako uzupełnienie edukacji, nie podstawę. Jeśli myślimy o profesjonalnej nauce, lepiej wybrać się do szkoły szachowej.

Szachy
Gra towarzyska Szachy są grą towarzyską, do której potrzebne są dwie osoby. Partię rozgrywamy na szachownicy, na której ustawiamy 32 bierki (pionki oraz figury). Podczas gry staramy się wykonać mata, czyli zbić króla naszego przeciwnika. Często jednak wcześniej gracze poddają się, czując, że gra prowadzi do przegranej. Zasady gry w szachy uwzględniają też różne sposoby, aby zakończyć grę remisem.

Źródło: http://www.szkolaszachowa.pl/

'

Zdjęcia naszego reportera
szkoła
 kursy

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: